Pazartesi ile Cumartesi: 10.00 - 19.00

Prof. Dr. Haluk Duman

Prof. Dr. Haluk Duman Plastik Cerrahi
24 Nis

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi; doğumsal veya sonradan edinilmiş anomalilerin (biçim bozukluğu), şekil ve fonksiyon bozukluklarının giderilmesine ve vücut imajının düzeltilmesine çalışan bir cerrahi daldır. Plastik, Yunanca "plasticos" kelimesinden gelen bir sözcüktür ve "şekillendirmek" ya da "bir kalıba uydurmak" anlamlarına gelir. Rekonstrüktif ise Latin kökenli bir sözcüktür ve "yeniden yapmak" anlamına gelir.

Prof. Dr. Haluk Duman Estetik Cerrahi
28 Nis

Estetik Cerrahi

Estetik cerrahide amaca ulaşmak için operatif ve operatif olmayan yöntemlere birlikte veya ayrı ayrı başvurulabilir. Örneğin yüz gençleştirmede önce yüz germe (ritidektomi: yüz germe) yapılır daha sonra ince çizgiler ve lekeler için kimyasal soyma (peeling) ve dolgu maddesi enjeksiyonu yapılabilir.

Prof. Dr. Haluk Duman Hamilelik ve Estetik
24 May

Hamilelik ve Estetik

Doğum Sonrası Çatlaklar ve Tedavisi

Kadınlarımızın en büyük sorunlarında bir tanesi de hamilelik döneminde karında oluşan çatlaklardır. Gebelik esnasında fetusun hızlı büyümesi ve onu saran karın dokusunun bu genişlemeye yeterli biçimde ayak uyduramaması sonucu karın derisinde çatlaklar ve kaslar arasında açılmalar meydana gelir. Bu durum geriye dönüşümsüz olarak gerçekleşir. Burada bahsedilen olay kilolu olmaktan farklı olup, karın derisinin eski elastikiyetini kaybetmesidir. Hasta zayıf ve ideal kiloda olmasına karşın karın derisi sarkık ve çatlak olabilir.